تصویر پروفایل

آموزش ریاضی

• گروه عمومی
  • 119

• 26

اعضاء

رای گیری در مورد چی ؟

سلام دوست ریاضی من انجمن ها آموزش ریاضی رای گیری در مورد چی ؟

1 کاربر
0 پاسخ
  • نویسنده
    Amir
    سرپرست کل

راستش شاید بهتر بود عنوان این جستار باشه «رای گیری در کلاس درس ریاضی». ولی از اونجا که «رای گیری در مورد چی؟» دقیقا سوالی بود که کیانوش پرسید وقتی که من داشتم به مسعود پیشنهاد می کردم از رای گیری در کلاسش استفاده کنه، فکر کردم بهتر است از همان سوال برای عنوان استفاده کنم.

جواب کوتاه سوال: رای گیری از موضوع درس.

مثلا شکل زیر، یه نمونه از آن چیزی است که من فردا در کلاسم استفاده خواهم کرد.

استفاده از رای گیری در کلاس درس اصلا موضوع جدیدی نیست و یادمه حتی سال ها پیش یه مقاله به اسم رای گیری در کلاس درس در رشد آموزش ریاضی ترجمه شده بود. چیزی که تازه است، امکانات بسیار زیادی است که هم اکنون رای گیری در کلاس را به راحتی امکان پذیر می کند. مثلا من صفحه ی بالا را با استفاده از https://www.polleverywhere.com/ درست کردم که تا یه کلاس 40 نفری مجانی است. البته، اینکه برای رای دادن باید از موبایل استفاده کرد یه به طریقی به اینترنت وصل بود، استفاده از آن در کلاس های مدرسه را کمی مشکل ولی نه غیر ممکن می کند.

کی می توان از رای گیری استفاده کرد؟ خیلی وقت ها، قبل از درس و با پرسیدن سوال هایی از درس های قبلی که بچه ها را به درس جدید ربط خواهد داد. یا بعد از درس جدید که معلوم است چگونه.

روش به چه درد می خورد؟ مهمترین خاصیت این روش این است که همه ی کلاس جواب خود را در مورد سوال مورد نظر خواهند گفت. هر بچه خواهند دید که فقط خود او نیست که اشتباه کرده است.

چه جوری از آن استفاده کنم؟ بدون شک در اکثر موارد جواب ها یکسان نخواهد بود. در این صورت می توانید به خود بچه ها وقت دهید نفر بغل دستی خود را در مورد جوابش قانع کند و بعد از آن دوباره همان رای گیری را تکرار کنید. اگر همچنان تفاوت آمار جواب ها زیاد است، خودتان دست به کار شوید.

برچسب‌های تاپیک

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

تصویر پروفایل
آفلاین
  • 0

• 0

نظرات

روز تولد مریم (۲۲ اردیبهشت)، روز دوستی ریاضی

در تماس باشید

لطفا ما را از فعالیت های خود برای روز دوستی ریاضی آگاه کنید.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account