تصویر پروفایل

۳۶۵ مسئله برای ۳۶۵ روز

• گروه عمومی
  • 77

• 20

اعضاء

روز چهل و هفتم، مسئله‌ی دهم *

سلام دوست ریاضی من انجمن ها ۳۶۵ مسئله برای ۳۶۵ روز روز چهل و هفتم، مسئله‌ی دهم *

3 کاربر
4 پاسخ
  • نویسنده

شخصی \(۱\cfrac{۳}{۴}\) ساعت وقت برای پاسخ‌گویی به یک آزمون ۷۵ سؤالی صرف کرد. زمانی که وی برای پاسخ‌گویی به هر یک از ۳۰ سؤال آخر، صرف کرد، دو برابر زمانی‌ست که برای پاسخ‌گویی به هر یک از ۴۵ سؤال نخست صرف کرد. او چند دقیقه صرف پاسخ‌گویی به ۳۰ سؤال آخر نموده است؟

kianoosh
    سرپرست

[spoiler title=”جواب!”]

اگر فرض کنیم هر کدوم از ۴۵ سوال اول رو در زمان x دقیقه حل می کنه، پس هر کدوم از  ۳۰ تا سوال آخر رو در ۲x دقیقه حل میکنه. پس ۴۵x دقیقه برای ۴۵ سوال و ۶۰x دقیقه برای ۳۰ سوال وقت گذاشته. یعنی کلا ۱۰۵x دقیقه. چون کلا در ۱۰۵ دقیقه آزمون رو حل کرده پس x میشه ۱ دقیقه. پس ۳۰ تا سوال رو در ۶۰ دقیقه حل کرده.

[/spoiler]

Fatemeh Ahmadpour
    سرپرست

سلام 🙂

گفته بودید سوالات در کتاب ستاره دار هستند، که مناسب بودنشان برای دوره راهنمایی یا دبیرستان را مشخص می کنه. شاید خوب باشه وقتی مسئله ای را به اشتراک می گذارید، نظر کتاب رو در مورد مناسب بودنش برای یک دوره تحصیلی خاص رو هم مشخص کنید.

ممنونم

سلام 🙂

ستاره‌هایی که در انتهای عنوان جستار نوشته شده نشون دهنده‌ی همین موضوعه. یک ستاره برای راهنمایی و دو ستاره برای دبیرستان.

Fatemeh Ahmadpour
    سرپرست

بسیار هم عالی. ببخشید من متوجه این مطلب نشده بودم.

برچسب‌های تاپیک

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

تصویر پروفایل
آفلاین
  • 0

• 0

نظرات

روز تولد مریم (۲۲ اردیبهشت)، روز دوستی ریاضی

در تماس باشید

لطفا ما را از فعالیت های خود برای روز دوستی ریاضی آگاه کنید.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account