صفر!  

صفحه 1 / 2

Amir
ارسال‌ها: 159
 Amir
Admin
(@amir)
عضو
عضو شده: 2 سال قبل

زهره پندی پرسیده بود که «آیا شما کتابی برای معلم ها دیدید که از بخش صفرش راضی باشید؟». حیفم آمد جواب را در همان جایی که پرسید ه شده بود بدم چون صفر اونقدر مهم هست که یه جای مخصوص خودش داشته باشه.

یکی از نوشته های خوبی که دیدم در کتاب Understanding Mathematics for Young Children است.

کتاب یه بخش کوچولو با عنوان «نماد صفر» و یه کمی جلو تر یه بخش کوچولوی دیگه با عنوان «فهمیدن صفر». علاوه بر اینکه اینجا و اونجا هم مثل بیشتر کتاب ها از نقش صفر در محاسبات می گه. اون دو قسمت رو اینجا به یه کیفیت بد به اشتراک می گذارم. خودتون می دونین چه جوری کیفیت خوبش رو پیدا کنین 🙂

 

 

 

5 Replies
Amir
ارسال‌ها: 159
 Amir
Admin
(@amir)
عضو
عضو شده: 2 سال قبل

هدف اعلام شده ی این گروه پرسیدن سوال های مشخص و تلاش برای جواب های مشخص است. جستار «صفر» رو با پارتی بازی در گروه گنجاندم چون خوب اون جوابی بود به سوال زهره پندی. حالا که آب از سر گذشت فکر کردم یه بخشی از کتاب «عدد، زبان علم» رو هم که به صفر اختصاص داره این جا به اشتراک بگذارم. خود کتاب رو که واقعا یکی از کتاب های دوست داشتنی من است بعدا در گروه کتاب های دوست داشتنی معرفی خواهم کرد.

عنوان فصلی از کتاب که به صفر اختصاص داره هست: «ستون خالی».

پاسخ
zohre pandi
ارسال‌ها: 18
(@zohrepandi)
Active Member
عضو شده: 2 سال قبل

ممنون

چه خوب بود این صفر 🙂

برم قسمت احتمال این کتاب رو ببینم.

پاسخ
محمد سبحانیان
ارسال‌ها: 21
(@soby)
Eminent Member
عضو شده: 2 سال قبل

به نظرم دنبال معنایی واحد برای صفر به‌عنوان یک عدد طبیعی و به عنوان یک عدد صحیح، گویا یا حقیقی گشتن اشتباهه و بهتره در دوره‌های آموزش، صفر در هر یک از این موارد (در دیدگاه‌های مختلفی که به این مجموعه‌های اعداد داریم) جداگانه مورد بررسی قرار بگیره و در واقع مفهوم صفر با رشد مجموعه‌های اعداد و براساس دیدگاهی که در بیان اون مجموعهٔ اعداد داریم، متحل بشه. واقعا لازم نیست بچه‌ها همه مفاهیم رو از همون اول بگیرند و از اول با همه مفاهیمی که میشه به صفر نسبت داد آشنا بشن.

پاسخ
Amir
ارسال‌ها: 159
 Amir
Admin
(@amir)
عضو
عضو شده: 2 سال قبل

هیچ ایده ای ندارم که چه جوری معنی صفر وابسته است به مجموعه ی اعدادی که اسم بردی. یا اینکه اصولا، آنچه به عنوان معانی مختلف صفر در نظر داری چیه. لطف می کنی، منظورت رو بیان کنی‌.

پاسخ
صفحه 1 / 2

روز تولد مریم (۲۲ اردیبهشت)، روز دوستی ریاضی

در تماس باشید

لطفا ما را از فعالیت های خود برای روز دوستی ریاضی آگاه کنید.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account

لطفا ورود یا عضویت