مثلث ABC  

Arya
 Arya
(@arya-koureshi)
Active Member
عضو شده: 2 سال قبل

این مساله رو من یه جا دیده بودم که حلش خیلی به من حال داد گفتم اینجا هم اشتراک بذارم که شما هم از حلش لذت ببرید😊

؟ ) نقطه P را روی ضلع BC از مثلث ABC طوری انتخاب کرده ایم که داشته باشیم PC = 2BP . اگر APC = 60 و ABC = 45 باشد ، زاویه ACB را پیدا کنید .

3 Replies
kianoosh
(@kianoosh)
Eminent Member

بعد از کلی تلاش یه راه‌حل پیدا کردم و البته نتونستم راه‌حل کوتاه‌تری به دست بیارم. ممنون به خاطر مسئله خیلی قشنگ!

[iframe scrolling="no" title="triangle" src="https://www.geogebra.org/material/iframe/id/nysn4xtd/width/1202/height/497/border/888888/sfsb/true/smb/false/stb/false/stbh/false/ai/false/asb/false/sri/true/rc/false/ld/false/sdz/false/ctl/false" width="1202px" height="497px" style="border:0px;"> ]

پاسخ
Arya
 Arya
(@arya-koureshi)
Active Member

بله جواب سوال 75 درجه می باشد و راه حل شما هم جالب بود اما من از یه روش دیگه بدست آوردم و قطعا برای حل یک سوال راه های مختلفی وجود داره ولی مهم جواب و خلاقیتیه که تو حل سوال میشه استفاده کرد و خوشحالم از این که سوالایی که گذاشته میشه مخاطب داره واقعا ممنونم

پاسخ
Amir
 Amir
Admin
(@amir)
عضو

من هنوز این مساله را حل نکردم و باید بگم کم هم روش وقت نگذاشتم. برای همین راه حل کیانوش رو نمی خونم تا خودم حلش کنم.

پاسخ

روز تولد مریم (۲۲ اردیبهشت)، روز دوستی ریاضی

در تماس باشید

لطفا ما را از فعالیت های خود برای روز دوستی ریاضی آگاه کنید.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account

لطفا ورود یا عضویت