ویکی نوشت

ویکی نوشته ها ترکیبی غنی از تجربه و تحقیق ویکی گفتی ها هستند که در گذشته نوشته و منتشر شده اند یا در اینجا برای اولین بار منشتر می شوند. 

کلیدی برای رشد تفکر جبری

 جستجو، استفاده و بیان کردن ساختارکارولین کایرن (Carolyn Kieran)

 Received: 7th February 2018

ترجمه:  ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ توسط: امیر حسین اصغری و شراره تقی دستجردی

جبر دبیرستانی شامل کار کردن با عبارت های کلی است. برای موفقیت در انجام تبدیلات جبری و معنی بخشیدن به آنها، توانایی دیدن ساختار در عبارت های کلی ضروری است. با وجود اینکه مدت هاست که درک و ایجاد این عبارت ها، «تعمیم»، همچون قلب ریاضیات مدرسه ای در نظر گرفته شده است, توجه بیش از اندازه به خود فرایند تعمیم، تا حد زیادی باعث کم توجهی به فرایند دیدن ساختار شده است...(برای خواندن باقی مقاله روی تصویر بالا کلیک کنید یا اینکه پی-دی-اف آن را با  کلیک کردن روی عنوان آن در بالای این کادر دریافت کنید).  
 

جبر، پیش از اینکه به مدرسه بروند!

بزودی ...

 خیلی از ما وقتی یه نفر اسم جبر رو می آره، می گیم اوخ اوخ، ایکس و وای و معادله و این چیز ها رو می گی، من که از اونها هیچ چی نفهمیدم. بعضی وقت ها هم که سعی می کنیم یه کمی مثبت تر باشیم و یه یادی از مدرسه بکنیم چند تا فرمول اشتباه رو پشت سر هم ردیف می کنیم بعد با شک و تردید و یه کمی شرمساری اضافه می کنیم که البته مطمین نیستیم که درست یادمون اومده باشه. خلاصه وضع آموزش جبر اونقدر اسف بار است که هر چی در مورد اون بنویسیم و بنویسید و بنویسند کم است. هدف ما در این متن این است که شما را به روزهای قبل از مدرسه برگردانیم. روزهایی که می توانستید کمی آموزش جبر ببینید تا شاید بعد ها با پوست جبری کلفت تری سر کلاس های درس می نشستید و از اون همه ایکس و ویکس و وای و زد گیج نمی شدید. خب، البته از شما که گذشت، امیدواریم این نوشته به کار آنها که هنوز به مدرسه نرفته اند بیاید!